تالار گفتمان سایت پیمانکار
چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان سایت پیمانکار (http://forum.peymankar.com)
+-- انجمن: مباحث پیمان (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 (/showthread.php?tid=32)

چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - DENA - ۲۴-مهر-۱۳۸۹ ۰۲:۳۱ عصر

برای ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 در زمینه ساختمان چه مراحلی را باید طی کرد؟
کسی که کارمند رسمی دولت در یک نهاد آموزشی باشد مثلا معلم هنرستان آیامتواند از مدرکش جهت ثبت شرکت استفاده کند؟
با تشکر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - m_zare - ۲۴-مهر-۱۳۸۹ ۰۵:۲۳ عصر

با سلام
برای دریافت گواهی تشخیص صلاحیت با توجه به رویه جدید بایستی به سایت رویه مراجعه و ثبت نام تشخیص صلاحیت مشاوران و پیمانکاران مراجعه نمایید و از طریق راهنمای این سایت مراحل ثبت نام را انجام دهید که در این مرحله اطلاعاتی از قبیل ( نام شرکت،شناسه ملی شرکت،شماره ثبت، کد اقتصادی شرکت و ...) پرسیده می شود.

اما در خصوص شرایط احراز گواهی صلاحیت ، اساس ارزشیابی بر پایه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران می باشد که شما بایستی شرایط این آیین نامه را دارا باشید.
برای دریافت گواهی پایه 5 ، با توجه به اصلاحیه جدید آیین نامه تشخیص صلاحیت یکی از اعضای هیات مدیره شرکت بایستی 3 سال در رشته مورد نظر سابقه کار مفید داشته باشد.همچنین یکی از اعضای هیات مدیره در رشته مورد درخواست بایستی مدرک تحصیلی زمینه ( اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران ) را دارا باشد.
در صورتیکه اطلاعات بیشتری نیاز دارید سوال بفرمایید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - DENA - ۲۴-مهر-۱۳۸۹ ۱۰:۱۷ عصر

با تشکر از پاسخگویی شما

در مورد سوال زیر آیا اطلاعاتی دارید؟
کسی که کارمند رسمی دولت در یک نهاد آموزشی باشد مثلا معلم هنرستان آیامتواند از مدرکش جهت ثبت شرکت استفاده کند؟

پس برای تشکلیل شرکت پیمانکاری گرید5 باید 375 امتیاز کسب کرد
لیسانس عمران 250 امتیاز

سوال:لیسانس عمران با 3 سال سابقه کار چند امتیاز محسوب میشه؟

سوال: آیا با یک لیسانس عمران با 3 سابقه کار و یک لیسانس معماری بدون سابقه کار میتوان یک شرکت پیمانکاری تشکلیل داد؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - m_zare - ۲۵-مهر-۱۳۸۹ ۰۹:۰۴ صبح

با سلام

بهتر است هنگام ارزشیابی کارمند رسمی بودن اظهار نگردد ( عواقب این قضیه متوجه شما می باشد) چون مشمول قانون منع مداخله می باشید ( قانون منع مداخله در معاملات دولتی )
1-در ارزیابی تشخیص صلاحیت بایستی به این نکته توجه نمایید که مدیر عامل و حداقل دو سوم از اعضای هیات مدیره بایستی حداقل لیسانس داشته باشند.
2-مدت فعالیت بر اساس سابقه بیمه در رشته مورد نظر محاسبه می گردد.
3- حداقل 3 سال سابقه بیمه ( مستند به اسناد بیمه ) در رشته مورد درخواست برای یک نفر از اعضای هیات مدیره الزامی است.

اگر مدیر عامل 3 سال سابقه بیمه داشته باشد :
Ep=250+20*3=310 امتیاز می آورد.
با یک لیسانس عمران و یک لیسانس معماری شما می توانید گرید 5 را دریافت نمایید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - DENA - ۲۶-مهر-۱۳۸۹ ۰۷:۱۴ عصر

با تشکر از پاسخ شما

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - m_falahnezhad - ۱۹-دي-۱۳۸۹ ۱۰:۳۹ عصر

با سلام
آیا سه سال سابقه بیمه در ثبت شرکت پیمانکاری برای یکی از اعضای هیئت مدیره ضروری است؟
دو نفر با فوق لیسانس عمران و یک نفر با فوق معماری چند امتیاز برای رتبه بندی دریافت می کنند؟
کسی راهنمای کلی در مورد ثبت شرکت پیمانکاری در تهران می دونه؟ لطفا راهنمایی کنه!

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۲۰-دي-۱۳۸۹ ۱۰:۱۹ صبح

سه سال سابقه بیمه برای یکی از اعضای هیئت مدیره الزامی می باشد.مطابق بند دو توضیح جدول پیوست 1 در اصلاحیه آیین نامه تشخیص صلاحیت مورخ 1389/04/06 این اصلاحیه را در ویکی پیمانکار می توانید مشاهده نمایید.
با فرض اینکه مدیر عامل 3 سال تجربه داشته باشد و دیگر اعضا سابقه ای نداشته باشند امتیاز برابر:
Ep=275+20*3+275+275=885
می گردد.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - hs.yazdani - ۲۰-دي-۱۳۸۹ ۰۵:۴۵ عصر

با درود

در تکمیل توضیحات بالا ، برای ثبت شرکت در تهران باید به اداره ثبت شرکتها واقع در خیابان میرداماد مراجعه کنید .
برای آشنایی با مراحل ثبت شرکت و مسائل قانونی مرتبط به لینک زیر

فایل های آموزشی

و برای نمونه صورتجلسات ثبت تغییرات به لینک زیر مراجعه فرمایید:
نمونه صورتجلسات ثبت تغییرات شرکت

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - amir3071 - ۱-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۹:۴۲ صبح

(۲۰-دي-۱۳۸۹ ۱۰:۱۹ صبح)admin نوشته شده:  سه سال سابقه بیمه برای یکی از اعضای هیئت مدیره الزامی می باشد.مطابق بند دو توضیح جدول پیوست 1 در اصلاحیه آیین نامه تشخیص صلاحیت مورخ 1389/04/06 این اصلاحیه را در ویکی پیمانکار می توانید مشاهده نمایید.
با فرض اینکه مدیر عامل 3 سال تجربه داشته باشد و دیگر اعضا سابقه ای نداشته باشند امتیاز برابر:
Ep=275+20*3+275+275=885
می گردد.
با سلام.به نظر میرسه که این نحوه محاسبه شما اشکال داره.در آیین نامه برای کسب 375 امتیاز گرید5، E ،ضریب 0.3 میخوره.یعنی بایستی 1250 امتیاز کسب کرد تا بتونیم به اون 375 برسیم.اینطور نیست؟
یک سوال دیگه هم دارم از خدمتتون:اگر لطف کنید و سری به اینجا بزنید،سوالی رو که به اسم کاربری من هست جواب بدید خیلی ممنون میشم.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۱-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ صبح

نقل قول:به نظر میرسه که این نحوه محاسبه شما اشکال داره.در آیین نامه برای کسب 375 امتیاز گرید5، E ،ضریب 0.3 میخوره.یعنی بایستی 1250 امتیاز کسب کرد تا بتونیم به اون 375 برسیم.اینطور نیست؟

با سلام
خیر، 375 امتیاز مربوط به حداقل امتیاز مدیران و کارکنان می باشد. که در فرمول با Ep نمایش داده می شود. در فرمول محاسبه به E ضریب 0.3 می خورد نه به Ep

برای مطالعه می توانید از لینک زیر به ویکی پیمانکار رفته آیین نامه تشخیص صلاحیت و تمامی صلاحیه های آن را مشاهده نمایید.پیشنهاد می شود اصلاحیه 89/04/26 مشاهده گردد.
ویکی پیمانکار
نقل قول:یک سوال دیگه هم دارم از خدمتتون:اگر لطف کنید و سری به اینجا بزنید،سوالی رو که به اسم کاربری من هست جواب بدید خیلی ممنون میشم.
لطفا سوال خود را در همین تالار مطرح فرمایید.
با تشکر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - amir3071 - ۱-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۵:۱۲ عصر

(۱-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ صبح)admin نوشته شده:  [quote
برای مطالعه می توانید از لینک زیر به ویکی پیمانکار رفته آیین نامه تشخیص صلاحیت و تمامی صلاحیه های آن را مشاهده نمایید.پیشنهاد می شود اصلاحیه 89/04/26 مشاهده گردد.
خیلی لطف کردید.باور بفرمایید آیین نامه 81 با کلیه اصلاحات تا 89 رو حفظ شده بودم.فقط چون اون اول آیین نامه 81 واسه امتیاز شرکت S رو داده بود(اون فرمول شامل0.3)اینه که منحرفم کرد.الان که نگاه کردم Ep در جدول پیوست یک رو دیدم.مرسی.اما سوال دومم:
نقل قول:لطفا سوال خود را در همین تالار مطرح فرمایید.
آیا بلافاصله بعد از ثبت شرکت میشه واسه تشخیص صلاحیت پیمانکار درخواست داد؟نیاز نیست فاصله ای بینشون باشه؟
برای اضافه کردن یک شخص امتیازآور به هیئت مدیره(دقیقا همون شخصی که قراره 3سال سابقه بیمه رو تامین کنه) در صورتی که خب قبلا این شخص اسمش تو سهامدارها نبوده، دوباره دچار رفت وآمدهای وقت گیر به ثبت میشیم؟ یا اینکه کار سختی نیست؟
چون که 3سال سابقه بیمه رو نداریم، مجبور به خرید مدرک شدیم.اون شخص باید از قرار عضو هیئت مدیره باشه.

دوستی اینجور جوابم رو داده بود:
نقل قول:بله برای رتبه 5 بلافاصله میتوانید اقدام کنید.اما برای رتبه های بالاتر نمیتوانید .
برای تسریع در کار توجه داشته باشید که حتما باید دوسوم هیات مدیره شما کارشناس مرتبط باشند.
این مورد را حتما رعایت کنید تا نیازمند به تغییرات و از دست دادن زمان نباشید.

رفت و آمد ثبت وقتگیر نیست و تنها یک یا حداکثر 2 مراجعه 20 دقیقه ای لازم است.اما از زمان ثبت تا چاپ روزنامه رسمی بین 20 تا 30 روز زمان میبرد.
اولا شما این رو تایید میفرمایید.در ثانی در مورد این جواب دوستمون این سوال پیش میاد:
منظور شما از کارشناس مرتبط، همون کلمه ی مرتبط ایین نامه ای هست؟منظورم اینه که مثلا واسه ابنیه، رشته ی مدیریت صنعتی هم رشته مرتبط( و نه زمینه) هست.من با احتساب این رشته شرط دو سوم رو دارم.به خود آیین نامه هم که رجوع کنید چنین بندی داره :
ت- دارا بودن تحصیلات مربوط دانشگاهی (حداقل لیسانس) برای واحدهای شخص حقیقی، مدیر عامل و حداقل دو
سوم اعضای هیأت مدیره شرکت ها الزامی است. امتیاز هر یک از مدیران و کارکنان تنها در یک شرکت لحاظ خواهدشد.
یعنی مثل اینکه عبارت "تحصیلات مربوط دانشگاهی " ربطی به نوع شرکت نداره و منظور اینه که اگر قراره اون شخص به عنوان رشته مرتبط امتیازآور باشه(ویا حتی غیر مرتبط) مدرک دانشگاهی موید اون رشته مرتبط و یا غیر مرتبط رو ارائه بده.
یک سوال دیگه: واسه محاسبه امتیاز "مدیران" عامل Fi اینجوری تعریف شده:مدت فعالیت در رشته مربوط، مستند به اسناد بیمه حداکثر 15 .بازم همون سوال پیش میاد.آیا اگر مثلا بخواهیم از رشته مدیریت در شرکت ابنیه استفاده کنیم بایستی سابقه کار این شخص مربوط به رشته مرتبط باشه یا مربوط به رشته زمینه.آخه یه رشته مدیریت که کار ابنیه نکرده قبلا

بی نهایت سپاسگزارم بابت توجهتون.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۳-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۰۱ صبح

با سلام
برای تشخیص صلاحیت در پایه 5 بلافاصله می توانید اقدام نمایید.
برای اضافه کردن شخصی به هیات مدیره می توانید از شرکتهای تخصصی این کار برای تسریع کار استفاده نمایید.
زمان بر است؟ خیر، هنگامی که قرار است آگهی تغییرات شما در روزنامه رسمی ثبت گردد گواهی موقتی به شما داده می شود که با کپی برابر اصل کردن آن می توانید جهت تشخیص صلاحیت استفاده نمایید.
برای تشخیص صلاحیت در هر رشته با توجه به اصلاحیه 89/04/26 یکی از اعضای هیات مدیره بایستی دارای مدرک "زمینه" باشند. متن بخشنامه:
"برای تمام پایه ها، دارا بودن مدرک تحصیلی زمینه در رشته مورد درخواست حداقل برای یک نفر از افراد امتیازآور (مدیر عامل و یا اعضای هیات مدیره و یا کارکنان)معرفی شده الزامی است. "
در مورد سوال آخر شما به نظر من با توجه به اینکه آیین نامه گفته رشته مربوط، اگر شخصی مدیریت باشه ولی در شرکت ساختمانی کار کرده باشد(با توجه به لیست بیمه) سابقه کار در نظر گرفته بشود.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - omid_mg - ۳-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۵۵ عصر

با عرض سلام
سوال: آیا با یک لیسانس عمران با 6 ماه سابقه کار و یک فوق دیپلم عمران 6 سال سابقه کار میتوان یک شرکت پیمانکاری با گرید 5 تشکلیل داد؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۴-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ صبح

با سلام
Ep=(250+0.5*20)+(150+6*20)=530
با توجه به اینکه شما سایر شرایط را دارا می باشید برای دریافت گرید 5 ابنیه مشکلی ندارید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - omid_mg - ۴-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ عصر

بی نهایت سپاسگذارم

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - HamedJafari - ۴-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ عصر

با سلام . لطفا در صورت امکان به سوالاتی که پس از خواندن فایل آیین نامه برای من پیش آمده ، پاسخ دهید :
1. یک شرکت با سه نفر هیئت مدیره ی لیسانس در رشته ی زمینه و سه سهامدار دیگر با مدرک لیسانس در رشته ی زمینه می تواند از همان ابتدا گرید 4 تاسیسات دریافت کند ؟
2. آیا امکان دریافت همزمان دو گرید در دو رشته ی تاسیسات و ارتباطات ( با فرض احراز توان مالی ) وجود دارد ؟
3. پس از مراجعه به سامانه ی تشخیص صلاحیت و انجام مراحل آن ، ادامه ی روند اخذ گرید را در چه سازمانی باید ادامه داد ؟ مدت زمان تقریبی پروسه ی اخذ این مدرک چقدر است ؟
4. در صورت امکان در مورد اصطلاح "سقف معاملات کوچک" راهنمایی بفرمائید.
پیشاپیش سپاسگذارم.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - AsedMostafa - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۱۲:۰۹ صبح

با سلام
از اطلاعات مفید شما واقعا استفاده کردم حالا نوبت سوال منه!

تو شرکت ما؛ 2 لیسانس عمران-1 لیسانس مدیریت-1 لیسانس تاسیسات-1 دیپلم برق داریم
هیچکدوم سابقه بیمه نداریم
چه گریدی رو میتونیم بگیریم؟ ابنیه-تاسیسات یا برق و . . .
اگه اعضا زیاد باشه میشه همه شونو با هم گرفت!؟ (لیسانس عمران 2 نفر - لیسانس تاسیسات 2 نفر - دیپلم و فوق دیپلم برق 2 نفر( 1 نفر دیپلم-1 نفر فوق دیپلم) )
آیا نحوه گرفتن گرید تو شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود و یا شرکت تعاونی ها با هم فرقی نداره!؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۳۴ صبح

پاسخ به سوالات آقای جعفری:
1- خیر،با توجه جدول پیوست 1 بخشنامه 89/04/26 شما بایستی سابقه کار داشته باشید
2-بله ، همزمان می توان گرید چند رشته را دریافت کرد.
3- در صورت کامل بودن مدارک،جایی نباید بروید.مدت دقیق را نمی دانم احتمالا دو تا سه ماه طول می کشد.
4-حد نصاب معاملات هر ساله توسط هیات وزیران مشخص می گردد. معاملات به سه دسته کوچک،متوسط و بزرگ تقسیم می گردند و برای هر رده سقفی در نظر گرفته می شود.در سال 1389 سقف معاملات کوچک چهل و نه میلیون ریال تعیین گشته است.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ صبح

پاسخ به سوالات آقا مصطفی
با توجه به اینکه لیسانس عمران برای رشته ساختمان زمینه می باشد و لیسانس مکانیک برای رشته تاسیسات و نیرو زمینه می باشد شما شرط "حداقل یکی از اعضای هیات مدیره بایستی زمینه باشند "را دارید.
رشته ساختمان
2*250+125+125=750

تاسیسات
3*125+250=625

نیرو
3*125+250=625

شما می توانید در هر سه رشته گرید 5 را بگیرید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - AsedMostafa - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۲:۱۲ عصر

ممنون از اینکه سریع جواب دادید.
اینبار سوالات بیشتری از خدمتتون داشتم . . .

در مورد اعدادی که نوشتید یکم توضیح میدید!؟
رشته ساختمان
2*250+125+125=750
(125+125 همون 250 امتیاز لیسانس عمرانه؟)
چرا ضربدر 2 شده؟

تاسیسات
3*125+250=625
(250 امتیاز لیسانس تاسیساته؟ 125 متعلق به چیه؟ چرا ضربدر 3 شده؟
همینطور در مورد نیرو
نیرو
3*125+250=625

گرید 5 ابنیه - تاسیسات و نیرو چه پروژه هایی رو میتونه کار کنه؟

برای اینکه گرید بگیریم باید به کجا مراجعه کنیم؟
ما با فوق دیپلم داریم شرکت میزیم و همه مون دانشجوی کارشناسی هستیم
بعد از ثبت شرکت اگه گرید بگیریم بر اساس امتیاز فوق دیپلم به ما گرید میدن؟
وقتیکه درسمون تموم شد(لیسانس گرفتیم) میتونیم برای بار دوم گرید بگیریم یا حتما باید بعد از ثبت شرکت گرید بگیریم اونم فقط برای یکبار!؟
یا فرقی نمیکنه که کی گرید بگیریم؟ برا شروع کار حتما باید گرید داشته باشیم؟
گرید ها از 5 شروع میشن تا به 1 برسن؟
از لیسانس برق قدرت هم میتونیم استفاده کنیم؟
یعنی منابع انسانی شرکت اینطوری باشه(2 لیسانس عمران - 2 لیسانس تاسیسات - 1 لیسانس مدیریت - 2 لیسانس برق قدرت - 2 دیپلم برق)
گرید این منابع انسانی رو هم تعیین میکنید!؟
راستی رشته غیر مرتبط میتونه جزء منابع انسانی باشه؟ فکر کنم اون لیسانس مدیریت ، لیسانسش مدیریت بانکی باشه؟؟؟

مرسی.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۲:۵۰ عصر

با سلام
تصور من این بود که شما با آیین نامه های تشخیص صلاحیت پیمانکاری آشنا باشید. این اعداد بر اساس آیین نامه تشخیص صلاحیت پیمانکاری و اصلاحیه های آن بدست آمده اند.جهت آشنایی بیشتر به ویکی پیمانکار قسمت تشخیص صلاحیت پیمانکاران مراجعه نمایید.
ویکی پیمانکار
به اکثر سوالات شما در آیین نامه تشخیص صلاحیت پیمانکاری جواب داده شده است. برای تشخیص صلاحیت بایستی ابتدا شرکتی را ثبت نمایید. پس از ثبت به آدرس سامانه تشخیص صلاحیت معاونت برنامه ریزی وارد شده و اطلاعات خود را وارد می کنید.
لازم به یادآوری است برای ثبت شرکت کارت پایان خدمت الزامی می باشد.
ترتیب رتبه ها از 5 به 1 می باشد یعنی بالاترین رتبه 1 می باشد.
افرادی که عنوان می نمایید بایستی در هیئت مدیره شرکت باشند تا امتیاز مدارکشان محاسبه گردد.
در مورد رشته های تحصیلی گوناگون در جدولی که در آیین نامه مشخص شده اطلاعات خود را می توانید بدست آورید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - AsedMostafa - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ عصر

ما میخایم شرکت تعاونی بزنیم!
برا شرکت تعاونی یا پایان خدمت میخاد یا گواهی اشتغال به تحصیل و . . .

از ویکی پیمانکار هم مطالعه کردم ولی کامل کامل نخوندم!

شرکت تعاونی هم میتونه گرید بگیره؟
بی زحمت جواب سوالات پست قبلی من رو هم مرحمت می فرمائید . .

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۴:۱۰ عصر

اینکه شرکت تعاونی پایان کار می خواهد یا نه اطلاعی ندارم.
با توجه به آیین نامه ارجاع کار شرکت تعاونی منعی برای گرفتن گرید ندارد.
در سوال قبلی امتیز رشته ساختمان:
2 لیسانس عمران هر کدام امتیازشان 250
1 لیسانس مدیریت امتیاز 125
1 لیسانس مکانیک امتیاز 125
با توجه به فرمول ارائه شده در آیین نامه تشخیص صلاحیت برای رشته ساختمان:
Ep=250*2 +125 +125 = 750

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - HamedJafari - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۵:۴۱ عصر

(۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۳۴ صبح)admin نوشته شده:  1- خیر،با توجه جدول پیوست 1 بخشنامه 89/04/26 شما بایستی سابقه کار داشته باشید
تنها قسمت جدول پیوست 1 ، مرتبط با این صحبت شما ، توضیح شماره 2 بود . که در این زمینه باید بگم من خودم سه سال سابقه ی بیمه رو دارم . با این حال من متوجه نشدم کجای جدول پیوست 1 به این موضوع اشاره کرده که باید با گرید 5 وارد شد و بعد از طی یک زمان نسبت به ارتقا ، اقدام کرد .

(۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۸:۳۴ صبح)admin نوشته شده:  2-بله ، همزمان می توان گرید چند رشته را دریافت کرد.
تا اونجایی که من فهمیدم برای دریافت گرید چند رشته علاوه بر کسب امتیاز مورد نظر ، باید از نظر توان مالی و اعتباری هم امتیاز لازم رو بدست آورد . با توجه با اینکه امتیاز توان مالی و امتیاز کارهای انجام شده طبق جدول پیوست 1 برای گرید 5 لحاظ نشده ، چطور میشه مقدارش رو محاسبه کرد ؟ این طور به نظر می رسه که برای گرید 5 تنها امتیاز مدیران و کارکنان کافیه!

ممنون از جواب سریعتون

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - amir3071 - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۵:۴۲ عصر

با عرض سلام.
منظور از "حداکثر مبلغ مناسب و ظرفیت" در آیین نامه چیه؟و منظور از تعداد کار مجاز، محدودیت تعداد کار در یک سال هست یا که محدودیت اجرای کار همزمان؟
مرسی از راهنماییتون

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - AsedMostafa - ۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ عصر

جناب Admin زحمت اینارو هم میکشید!

از همه مهمتر گرید 5 ابنیه - تاسیسات و نیرو چه پروژه هایی رو میتونه کار کنه؟
ما با فوق دیپلم داریم شرکت میزیم و همه بچه هامون دانشجوی کارشناسی هستن
وقتیکه درسمون تموم شد(لیسانس گرفتیم) میتونیم برای بار دوم گرید بگیریم یا حتما باید بعد از ثبت شرکت گرید بگیریم اونم فقط برای یکبار!؟ یا فرقی نمیکنه که کی گرید بگیریم؟ برا شروع کار حتما باید گرید داشته باشیم؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - amir3071 - ۶-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ صبح

(۵-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ عصر)AsedMostafa نوشته شده:  جناب Admin زحمت اینارو هم میکشید!

از همه مهمتر گرید 5 ابنیه - تاسیسات و نیرو چه پروژه هایی رو میتونه کار کنه؟
ما با فوق دیپلم داریم شرکت میزیم و همه بچه هامون دانشجوی کارشناسی هستن
وقتیکه درسمون تموم شد(لیسانس گرفتیم) میتونیم برای بار دوم گرید بگیریم یا حتما باید بعد از ثبت شرکت گرید بگیریم اونم فقط برای یکبار!؟ یا فرقی نمیکنه که کی گرید بگیریم؟ برا شروع کار حتما باید گرید داشته باشیم؟

با عرض سلام و کسب اجازه از مدیریت محترم
والا به نظر بنده دوستان یخورده کم لطفی می کنن.لا اقل اگه آیین نامه رو نخوندید پاسخهای همین پست رو بخونید.جواب همه این سوالا داده شده.
تعریف رشته های ابنیه،تاسیسات...رو ازاینجا ببینید
برای گرید به سایت sajat باید رفت که این هست.
برای گرفتن گرید بایستی حداقل یک لیسانس در رشته ی زمینه داشته باشید.به علاوه دو سوم هیئت مدیره هم بایستی حتما لیسانس باشن
برای تشخیص صلاحیت هربار که بدونید امتیاز گرید بالاتر رو دارید میتونید اقدام کنید.علاوه بر اون ارزش تشخیص صلاحیت 4سال هست که پس از انقضا واسه دوره های 2 ساله تمدید میشه(و مسلما دوباره امتیاز سنجی)

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۶-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۹:۱۶ صبح

با سلام
پاسخ به سوالات آقای جعفری:
نقل قول:نها قسمت جدول پیوست 1 ، مرتبط با این صحبت شما ، توضیح شماره 2 بود . که در این زمینه باید بگم من خودم سه سال سابقه ی بیمه رو دارم . با این حال من متوجه نشدم کجای جدول پیوست 1 به این موضوع اشاره کرده که باید با گرید 5 وارد شد و بعد از طی یک زمان نسبت به ارتقا ، اقدام کرد .
اگر به سطر اول جدول پیوست 1 دقت فرمایید درج شده "حداقل شرایط اختصاصی" یعنی شما بایستی حداقل خواسته هر ستون را برآورده نمایید. در گرید چهار شما بایستی :
امتیاز کارکنان = 750
امتیاز کارهای انجام شده = حداکثر ظرفیت کاری * 0.02
امتیاز توان مالی = 3 * امتیاز کارهای انجام شده
امتیاز صلاحیت = 1.8 * امتیاز کارهای انجام شده
شما بایستی هر کدام از این شرایط را جداگانه دارا باشید.منظور از امتیاز کارهای انجام شده ،کارهایی است که به اسم شرکت متقاضی انجام شده است. در صورت احراز این شرایط شما می توانید از ابتدا گرید چهار بگیرید.

نقل قول:تا اونجایی که من فهمیدم برای دریافت گرید چند رشته علاوه بر کسب امتیاز مورد نظر ، باید از نظر توان مالی و اعتباری هم امتیاز لازم رو بدست آورد . با توجه با اینکه امتیاز توان مالی و امتیاز کارهای انجام شده طبق جدول پیوست 1 برای گرید 5 لحاظ نشده ، چطور میشه مقدارش رو محاسبه کرد ؟ این طور به نظر می رسه که برای گرید 5 تنها امتیاز مدیران و کارکنان کافیه!
برای گرید 5 صحبت شما صحیح می باشد.

پاسخ به سوالات آقا امیر
نقل قول:منظور از "حداکثر مبلغ مناسب و ظرفیت" در آیین نامه چیه؟و منظور از تعداد کار مجاز، محدودیت تعداد کار در یک سال هست یا که محدودیت اجرای کار همزمان؟
برای تعیین اینکه پیمانکاران هر گرید در هر رشته حداکثر به چه میزانی مجاز به انجام کار همزمان می باشند در آیین نامه "حداکثر مبلغ مناسب و ظرفیت" با توجه به فرمولی که داده شده است تعیین می گردد. از این مقدار در تشخیص صلاحیت نیز استفاده می گردد.البته اعداد "حداکثر مبلغ مجاز و ظرفیت" سالانه با تغییر حدنصاب معاملات تغییر می کند.برای دستیابی به ارقام سال 1389 به تاپیک زیر مراجعه فرمایید.
حداکثر مبلغ مجاز در محیط Excel
در مورد سوال دوم شما منظور محدودیت اجرای کار همزمان می باشد.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - hs.yazdani - ۱۸-ارديبهشت-۱۳۹۰ ۰۵:۰۷ عصر

با درود
لطفا به این موضوع مراجعه فرمایید :
http://forum.peymankar.com/showthread.php?tid=500&pid=796#pid796

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - arash_ar92 - ۱۲-تير-۱۳۹۰ ۰۹:۳۳ عصر

با سلام خدمت همه دوستان
یه سوال داشتم
واسه گرفتن گرید 5
با دو تا لیسانس عمران بدون سابقه و یه فوق دیپلم ساختمان با 5 سال سابقه میشه گرید 5 گرفت؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۱۳-تير-۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر

باسلام
بر اساس فرمول محاسبه تجربه کاری:
Ep=250*2+150+5*20=750
شما مشکلی برای دریافت گرید 5 ابنیه نخواهید داشت.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - p_mammad - ۱۹-مرداد-۱۳۹۰ ۰۵:۳۶ عصر

با سلام . در خصوص بيمه سوالي داشتم .براي رتبه 5 آيا بايد همه اعضا داراي سابقه بيمه باشند .چون ما كه رفتيم استانداري ميگويند بايد سابقه كار براي همه وجود داشته باشه.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - hamed50 - ۳-شهريور-۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ عصر

سلام
1)
آیا با 2 مهندس الکترونیک بدون سابقه ی بیمه و 1 فوق لیسانس برق-کنترل با 3 سال سابقه بیمه غیر مرتبط ( غیر از بیمه ی سربازی.آیا از این سابقه میشه استفاده کرد؟)میشه از ابتدا گرید گرفت؟اگه میشه چه گریدی میدن؟

2)
مراحل گرید گرفتن چیه؟
چه مدارکی می خواد؟
اصلا باید به کجا مراجعه کرد؟

با تشکر
حامد غفاری

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - shahrasa - ۱۲-آبان-۱۳۹۰ ۰۵:۲۵ عصر

سلام
و ممنون از لطف کارشناس عزیزی که زحمت جواب دادن به سوالات همه دوستان رو می کشند.
من دو تا سوال دارم که چون تو آئین نامه به وضوح نیومده گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان بتونن راهنمایی کنند:

-سوال اول اینکه یک نفر از اعضای هئیت مدیره که باید سه سال سابقه بیمه داشته باشه برای شرکت گرید 5 ابنیه.اگر این فرد لیسانس الکترویک باشه جز افرادامتیاز آور محسوب میشه؟یعنی میشه از فردی با لیسانی الکترونیک و سه سال سابقه بیمه استفاده کرد؟
-سوال دوم اینکه من عضو هئیت مدیره یک شرکت گرید 3 هستم حالا اگه بخوام تو این شرکت گرید 5 مدیر عامل باشم اما از امتیازم استفاده نکنم(یعنی بدون نیاز به سابقه و مدرک من شرکت امتیاز کافی داشته باشد) این کار امکان پذیر است؟

سپاسگزار و موفقتر باشید

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - Azimgostaran - ۱-آذر-۱۳۹۰ ۰۸:۰۹ عصر

با سلام.
بنده قصد دارم شرکتم رو رتبه بندی کنم ، ما تعدادی ماشینالات راه سازی داریم که شخصی است و مالک آنها جزع سهامداران نمی باشند، برای رتبه بندی باید آن دستگاها به نام شرکت باشد یا اجاره نامه بنویسیم؟ تاثیری در رتبه بندی دارند؟
اگر اجاره نامه یا سند قولنامه بنویسیم در رتبه بندی برای آنها مالیات یا هزینه اضافی دریافت می شود؟؟
کمک کنین ممنون می شوم
اگه تونسین ایمیل بزنین ممنون میشوم.
Azimgostaran.Bco@gmail.com

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - admin - ۱-آذر-۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ عصر

با سلام
در رتبه بندی ماشین آلات تاثیری ندارد. معیار رتبه بندی امتیاز مدیران، کارهای انجام شده و توان مالی موثر می باشد.برای اطلاعات بیشتر به آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران مراجعه نمایید.

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - samro - ۵-آذر-۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ عصر

سلام
شرکت ما یه ماه پیش رتبه 5 راه وترابری گرفت...میشه با همین مدارک(2 مدرک عمران و هر دو با حداقل 3 سال سابقه کار) گرید آب برای شرکت گرفت؟
با توجه به اینکه برای رتبه راه فقط سابقه کار یکی از مدارک منظور شده میشه با مدرک دوم رتبه آب گرفت؟
با تشکر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - mhdmhd - ۲۳-آذر-۱۳۹۰ ۰۲:۳۹ عصر

با سلام خدمت همه ي دوستان
با يك ليسانس برق ويك ليسانس عمران بدون سابقه ويك فوق ديپلم معماري با3سال سابقه بيمه در شركت ساختماني بطوريكه سمت ايشان در ليست بيمه كارگر ساده ميباشد نه تكنسين فني ميشه رتبه 5 ابنيه گرفت
با تشكر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - abadandishanzanjan - ۲۶-آذر-۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ عصر

با سلام
یک شرکت بدون گرید هستم . با یک لیسانس معماری با 3 سال سابقه در تعاونی مسکن که رتبه پیمانکاری ندارد و یک لیسانس حسابداری و یک دیپلم فنی و حرفه ای میتوانم برای این شرکت رتبه گرفت .
باتشکر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - AsedMostafa - ۲۰-بهمن-۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ صبح

برای گرفتن گرید 5 ازطریق سایت اقدام کردم
یعد از تکمیل مراحل یه فرم ثبت نام آوردش که نوشته بود بعد از تکمیل اونو پست کنم براشون

برای گرید گرفتن کارت پایان خدمت میخاد؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - hompa - ۳-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ صبح

[color=#FF0000]با سلام
سه سال سابقه کار برای اخذ گرید آیا فقط باید از طریق یک شرکت گرید دار باید بیمه رد شده باشه یا از طریق شرکت های ساختمانی که گرید ندارند هم میشه بیمه رو رد کرد؟
اگه پروانه نظام مهندسی داشته باشیم و از طریق اون بیمه خودمان رو رد کنیم میشه از بیمه اون برای اخذ گرید استفاده کرد؟
در کل چه نوع بیمه ای برای گرفتن گرید معتبر هست؟
[/color]

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - d.barghi - ۱-خرداد-۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ عصر

با درود و سپاس فراوان از راهنمایی اساتید.
برای در یافت گرید 5 آب اقدام کرده ایم. مدیر عامل با مدرک مرتبط(زمین شناسی) وسابقه کار 12 سال و هیات مدیره شامل فوق لیسانس معماری با 3 سال سابقه رشته ساختمان و لیسانس مکانیک و لیسانس عمران بدون سابقه می باشند.
طبق ایین نامه:
دراولین درخواست تشخیص صلاحیت شرکتها،درپایه پنج،دارابودن حداقل سه سال سابقه مفید (مستندبه اسنادبیمه )دررشته
مورددرخواست،برای یک نفرازاعضاءهیات مدیره امتیاز آورشرکت،الزامی است.

و طبق مصوبات وحدت رویه تشخیص صلاحیت:
وجود يك عضو هيات مديره يا مدير عامل يا كاركنان امتياز آور با رشته تحصيلي زمينه (فوق ديپلم و
بالاتر) براي رشته هاي پيمانكاري الزامي است. (تمديد اعتبارگواهينامه مشمول اين بند نميشود.)

حال سوال من این است که برای رشته آب مدیر عامل که عضو هیات مدیره است و به تنهایی امتیاز مورد نیاز را می اورد به همراه مهندس مکانیک بدون سابقه که دارای مدرک رشته زمینه است کافی می باشد؟
آیا همزمان با وجود مهندس معمار می توان گرید رشته ساختمان را اخذ کرد؟

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - vahidths - ۱۸-خرداد-۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ عصر

با سلام و خسته نباشید ، ما دو نفر عضو هیئت مدیره شرکتی با مسئولیت محدود هستیم که یک نفر دارنده مدرک کارشناسی صنایع با 15 سال سابقه کار یک نفر نیز دارای مدرک کارشناسی عمران بدون سابقه کار می باشد با توجه به اینکه یکی از اعضای هیئت مدیره دارای مدرکی در رشته زمینه ( بدون سابقه بیمه ) و نفر دیگر دارای مدرک غیر مرتبط با 15 سال سابقه بیمه می باشد آیا امکان اخذ رتبه 5 ابنیه وجود دارد . با تشکر

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - aslan.faal - ۱۴-مهر-۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ صبح

با سلام
اینجانب در سال اخیر ( تابستان 91 ) از دانشگاه غیرانتفاعی در رشته مهندسی تکنولوژی عمران ( کارشناسی ناپیوسته ) فارغ التحصیل شده ام ، کاردانی رشته نقشه برداری را نیز در سال 88 دریافت کرده ام .
همچنین دو نفر از دوستانم یکی در حال حاضر دانشجوی ترم آخر مهندسی مکانیک سیالات ( کارشناسی ناپیوسته ) و دیگری دانشجوی سال آخر مهندسی عمران ( کارشناسی پیوسته ) هستند .
1 ) آیا می توانیم در رشته ساختمان شرکت ثبت کنیم ؟
2 ) اگر در حال حاضر نمیتوانیم شرکت ثبت کنیم ، چه مدت زمان برای انتظار نیاز است ؟
3 ) آیا برای مدیر عامل حتما نیاز است که تحصیلات در رشته های زمینه داشته باشد ؟
4 ) آیا مدیر عامل شرکت با رشته ساختمان می تواند تحصیلات رشته مکانیک داشته باشد ؟
پیشاپیش سپاسگزاریم

RE: چگونگی ثبت شرکت پیمانکاری گرید 5 - drim_w3 - ۲۳-دي-۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ عصر

با سلام

برای شرکت سهامی خاصی که حدود 16 ماه پیش ثبت کردیم(در حال حاضر غیر فعال است) قصد اخذ گرید 5 پیمانکاری در رشته ابنیه و ساختمان داریم.

2 نفر (مدیر عامل + یکی از اعضای هیئت مدیره) از 3 عضو هیئت مدیره دارای مدرک لیسانس عمران و بدون سابقه بیمه هستند. با توجه به توضیحاتی که در پست های قبل فرمودید :

Ep=250+250=500

منابعی که معرفی نمودید را مطالعه کردم:

- آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران (سال 81)

- اصلاحیه آیین نامه تشخیص صلاحیت مورخ 90/04/11

چندتا ابهام دارم که ممنون میشم پاسخ دهید:

1- در آیین نامه های بالا، ذکر شده که یکی از اعضای هیئت مدیره باید 3 سال سابقه بیمه داشته باشند در حالیکه شنیده می شود که مدتی

است برای اخد گرید 5 نیاز به 2 نفر با 3سال سابقه بیمه می باشد. آیا این مطلب صحیح است و اگر هست، لطفا شماره بخشنامه آن را اعلام

نمایید. همچنین اگر این گونه شده است، آیا این 2 نفر حتما باید عضو هیئت مدیره باشند یا می تواند یکی عضو هیئت مدیره و دیگری جز کارکنان

امتیاز آور باشد؟

2- آیا مدیر عامل هم حتما باید دارای 3 سال سابقه بیمه باشد یا صرف داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با رشته مربوطه کفایت می کند؟

3- برای کسب 3 سال سابقه بیمه کدام یک از موارد زیر قابل قبول است؟

a- بیمه ای که توسط شرکت گریدار برای یک نفر رد شده باشد:

آیا می توان با پرداخت هزینه بیمه به آن ها بدون استخدام در آنجا، شرکت برای ما بیمه رد کند؟

اگر این بیمه ها بصورت پیوسته نباشد، قابل قبول و تجمیع است؟ (3سال از طریق 3 تا شرکت مختلف بیمه رد شود)

b- بیمه ای که توسط شرکت فاقد گرید برای افراد ثبت شده باشد:

منظورم این هست که آیا می توانیم از طریق شرکت خود به مدت 3 سال برای خود بیمه رد کنیم و بعد از 3 سال از آن برای اخذ گرید استفاده کرد.

اصلا این جوری کسی را بیمه می کنند؟ اگر شرکت در 3 سال آینده کاری گیرش نیامده باشد(مالیات پرداخت نشده باشد)، این حق بیمه های پرداختی برای افراد، می تواند برای اخذ گرید قابل قبول باشد؟

c- بیمه ای که بصورت خویش فرما بعد از اخذ پروانه اشتغال برای خود رد کرده باشیم:

در این حالت اگر پروانه داشته باشیم ولی کار نظارتی را انجام نداده باشیم، بیمه پرداختی می تواند برای لحاظ نمودن سابقه قابل قبول باشد؟

با سپاس Heart